Zadbaj o higienę jamy ustnej swojego pupila

NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE!

Strzyżenie

Strzyżenie ma na celu skrócenie włosa co ułatwia utrzymanie szaty w higienie i zapewnia wygodę. Strzyżenie psa nadaje formę psu podkreśla proporcje psa oraz jego niepowtarzalną urodę.

Ten zabieg wykonywany jest u ras które posiadają włos okrywowy.Ważna jest również długość dopasowanej fryzury dla psa, która konsultowana jest podczas wizyty.

W wielu przypadkach strzyżenie to wręcz obowiązkowy zabieg i nie powinien być traktowany jako kaprys czy fanaberia. Przycięta sierść mniej się kołtuni.

W naszym salonie dzięki odpowiednim narzędziom groomerskim możemy usunąć niezbędną sierść, co zapobiega nadmiernemu linieniu. Sierść stanie się dzięki temu gładka i lśniąca.

Trymowanie

Trymowanie to rodzaj pielęgnacji polegający na ręcznym usuwaniu nadmiaru włosów oraz martwego włosa okrywowego u psa. Trymowanie poprawia jakość sierści, prowadzi do jej usztywnienia. Twardy włos okrywowy rośnie do maksymalnej długości i staje się martwy.Jeśli go nie usuniemy przez trymowanie to blokuje wzrost nowego i zdrowszego włosa. Jest to zabieg bezbolesny dla psa. Z zabiegu trymowania mogą korzystać psy ras z odpowiednim typem szaty, również psy wielorasowe (kundelki), które mają szorstką, grubą sierść a ich okrycie składa się z ostrego włosa okrywowego. W szczególności możemy wymienić tutaj psy ras Sznaucer, Fox Terrier, Cairn Terrier, Bouvier de Flanders, West highland white terrier, Jamnik szorstkowłosy, Jack Russel Terrier…

Zabieg trymowanie jest czasochłonny i może potrwać nawet 2-4 godzin. Należy pamiętać aby przed trymowaniem nie kąpać psa co najmniej 2-3 tygodnie.

Kąpiele

Regularne kąpanie psów pozwala utrzymać skórę i szatę psa w zdrowiu i czystości, którego rezultatem jest piękny wygląd i wzrost włosa.

Kąpiel pielęgnacyjna ma za zadanie usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń z sierści i skóry psa. Jest zabiegiem poprzedzającym strzyżenie. Niepoprawnie wykonany zabieg kąpieli może być przyczyną uporczywych zmian skórnych, świądu. W naszym salonie groomerskim posiadamy szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków, które dobierzemy w zależności od typu skóry i włosa u państwa pupila.

Odżywienie włosa zapewnia również jego dobrą kondycję i zapobiega łamliwości, zabezpiecza przed tworzeniem się kołtunów co ułatwia codzienną pielęgnację.

Pielęgnacja okolic oczu i uszu

Infekcje i podrażnienia psich oczu i uszu należą do jednych z najczęściej spotykanych psich przypadłości. Dlatego tak ważnym jest odpowiednia pielęgnacja tych miejsc.

Bardzo ważnym zabiegiem jest czyszczenie psom okolic oczu – zwłaszcza ras posiadających długi włos na kufie i czole, co sprzyja wzmożonemu łzawieniu oczu i tworzeniu się stanów zapalnych spojówek. Związki soli zawarte w spływającej wydzielinie podrażniają naskórek co może prowadzić do jego maceracji i łysienia tych miejsc.

Czyszczenie uszu przeprowadzamy obligatoryjnie przy każdej wizycie – jest to zarówno czyszczenie małżowin oraz zewnętrznej części przewodów słuchowych. Do niepokojących objawów, które powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do wizyty w salonie sa m.in.: potrząsanie przez psa głową, drapanie oraz wydzielina w kanale słuchowym.

Wyczesywanie sierści

Regularne czesanie naszego czworonoga jest jedną z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych, jeżeli chcemy utrzymać jego sierść w dobrym stanie.

Zabieg czesania jest jednocześnie masażem skóry poprawiającym ukrwienie i jej dotlenienie. Pomaga również w wymianie włosa oraz jego prawidłowej kondycji. Dotyczy to wszystkich gatunków sierści.

W naszym salonie wyczesywanie sierści rozpoczyna się już w trakcie suszenia. Za pomocą odpowiednich grzebieni i szczotek rozczesuje się sfilcowane pasma i kołtuny.

Skracanie pazurów

Obcinanie pazurów nie należy do ulubionych zabiegów dla psów dlatego warto oswajać z nim naszego pupila już od wczesnego szczenięctwa. Psie pazury wymagaja regularnego skracania.

Psy, które spędzają większość czasu w domowym zaciszu, nie mają takiej możliwości, aby w sposób naturalny zetrzeć rosnące pazury. Pies, który chodzi na spacery, korzysta często z trawiastych, bądź piaszczystych obszarów, stanowiących łagodne podłoże dla jego poduszek, jednak wskutek tego nie dochodzi do skrócenia jego pazurów.
Podczas zabiegu skracania pazurów należy uważać na macierz: przycięcie jej może spowodować krwawienie i ból. Psa, który źle znosi manicure, warto przeprowadzać go po długim spacerze, kiedy czworonóg jest zmęczony i wyciszony.

Kompletna usługa groomingu

2 godziny

Jako troskliwy właściciel przyprowadź do nas swojego czworonoga, a zaproponujemy Ci najlepszy pakiet usług.

Zapraszamy mieszkańców Katowic ale również okolicznych miejscowości: Czeladzi, Chorzowa, Mikołowa
oraz wszystkich, którzy poszukują najwyższej jakości usług.

Pytania i odpowiedzi

Co ile powinno się kąpać psa?

Psa powinno się kąpać wtedy kiedy jest to konieczne ale nie za często. Wszystko zależy od rodzaju sierści czworonoga,aktywności psa oraz miejsca jego pobytu.

Co jaki czas pies powinien przychodzić na wizytę?

Częstotliwość odwiedzin w salonie jest zależna od rasy psa oraz kondycji jego szaty .
Preferowany przedział czasowy to od 2 do 3 miesiecy.

Kiedy powinno być pierwsze strzyżenie psa?

Pierwsze strzyżenie psa zaleca się już od 3-6 miesiąca życia szczeniaka. Należy pupila przygotować na pierwszą wizytę u groomera poprzez wcześniejszą wizytę adaptacyją.

Czy można umówić psa na strzyżenie bez kąpieli?

W naszym salonie nie wykonujemy samego strzyżenia. Poprzez kąpiel i użycie odpowiednich kosmetyków włos przygotowywany jest do strzyżenie. Zapewnia to również większą higienę podczas wizyty.

Korzyści z trymowania psa?

Prawidłowa,zdrowa sierść oraz zdrowa skóra.Pies po zabiegu mniej gubi sierść,nie kołtuni się oraz nie brudzi się.

Czy można przebywać w salonie podczas wizyty?

Dla naszych klientów przygotowana jest wygodna poczekalnia,gdzie podczas wizyty mogą poczekać na swojego pieska. Brak obecność własciciela przy stole powoduje to, że pies jest spokojny i grzeczny podczas całej wizyty.Występują również wyjątki gdzie właściciel musi być obecny podczas wykonywanych zabiegów.