Prawidłowa higiena jamy ustnej psa to podstawa i wbrew pozorom jest równie ważna jak u ludzi. Warto mieć na uwadze, że utrzymywanie higieny pupila nie powinno ograniczać się jedynie do zabiegów pielęgnacyjnych, ale przede wszystkim powinno obejmować szereg działań, które będą miały pozytywny wpływ na jego zdrowie. Tak jest w przypadku m.in. czyszczenia zębów. Stan uzębienia powinien być także kontrolowany na regularnych wizytach w klinice weterynaryjnej

Niestety należy pogodzić się z faktem, że każdy pies ma kamień nazębny i wyeliminowanie go za pomocą wyłącznie diety oraz szczotkowania zębów może nie przynieść zadowalających rezultatów. Wykorzystanie nowoczesnej, ultradźwiękowej szczoteczki Emmi-Pet – zdecydowanie tak! Lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą usuwania kamienia nazębnego u psów bez narkozy.

Nowoczesna, ultradźwiękowa szczoteczka Emmi-Pet – usuwanie kamienia nazębnego u psów bez narkozy

Największe tendencje do powstawania kamienia mają psy ras małych oraz miniaturowych, jednak nie oznacza to, że należy bagatelizować, gdy wystąpi ten sam problem u psów pozostałych ras. Wręcz przeciwnie – warto jest zareagować błyskawicznie, gdyż nieusuwany kamień powoduje gromadzeniem się bakterii co doprowadza do stanów zapalnych oraz paradontozy.

Do najważniejszych objawów chorób przyzębia należą:

 • nieprzyjemny zapach z jamy ustnej,
 • zwiększone wydzielanie śliny,
 • ubytki w uzębieniu,
 • opuchlizna i krwawienie dziąseł,
 • odkładająca się płytka nazębna,
 • wrażliwość psa na dotyk pyska.

Oczywiście tradycyjne usuwanie kamienia nazębnego można wykonywać w gabinetach weterynaryjnych, jednak wówczas Twój pupil będzie poddany narkozie. Często jest to niemożliwe ze względu na wiek zwierzęcia lub choroby towarzyszące. Sama narkoza może stanowić także zagrożenie dla życia czworonoga. W wielu przypadkach opiekunowie rezygnują z usuwania kamienia ze względu na konsekwencje, jednak oznacza to, że zwierzę nadal musi borykać się z problemami, jakie towarzyszą nagromadzonemu na zębach kamieniowi. Może być to ogólny dyskomfort, ale również złe samopoczucie, brak apetytu, czy rozwój innych, niebezpiecznych chorób, których źródłem jest uzębienie.

Na szczęście obecnie istnieją nowoczesne, mniej inwazyjne metody, dzięki którym możliwe jest usuwanie kamienia nazębnego bez konieczności usypiania psa. Szczoteczka Emmi-Pet wykorzystuje innowacyjne działanie ultradźwięków. Urządzenie emituje 96 mln drgań na min. Co więcej, ultradźwięki przenikają nawet 12 mm w głąb, przez co kieszonki zębowe (dziąsłowe) są również starannie czyszczone. Dzięki (regularnym zabiegom przy użyciu szczoteczki Emmi-Pet oferowanym przez nasz salon) poprawie ulega także ukrwienie dziąseł i eliminowane są bakterie oraz osad nazębny, które stanowią główną przyczynę stanów zapalnych.

Higiena jamy ustnej psa – usuwanie kamienia nazębnego bez usypiania psa – zalety szczoteczki Emmi-Pet

Systematyczne stosowanie szczoteczki Emmi-Pet to szereg korzyści. Oprócz usuwania kamienia nazębnego i osadu bez usypiania psa, działania przeciwbakteryjnego i zapobiegania rozwijaniu się stanów zapalnych, do zalet należy zaliczyć:

 • odświeżenie oddechu;
 • zapobieganie powstawaniu zagrażającym życiu zwierzęcia chorób i schorzeń, których przyczyną są chore zęby, np. choroby serca, nerek, wątroby, płuc, czy trzustki;
 • zapobieganie powstawaniu paradontozy;
 • wsparcie w rehabilitacji po przebytych zabiegach chirurgii stomatologicznej;
 • uniemożliwienie powstawania aft i ich ew. likwidacja;
 • poprawa ogólnego stanu zdrowia Twoje pupila.

Pamiętaj! Kosmetyczne usuwanie kamienia u psów bez narkozy nie jest pozbawione przeciwwskazań. Zabieg ten ma charakter profilaktyczny i pielęgnacyjny, a nie leczniczy, dlatego też w przypadku psów z poważnymi chorobami dziąseł, zapaleniem przyzębia, paradontozą oraz z nadziąślakami nie będzie możliwe skorzystanie z zabiegu. W takich sytuacjach obowiązkowo należy zgłosić się do lekarza weterynarii. Czyszczenie zębów bez narkozy nie jest również możliwe w przypadku psów agresywnych.

Zadbaj o higienę jamy ustnej swojego pupila już dziś. Nasze usługi świadczone są na najwyższym poziomie przez wykwalifikowanych specjalistów, a wszystkie czworonogi mają zapewnione pełne bezpieczeństwo i komfort. Zadzwoń i umów się na konsultację już dziś. Zapraszamy!

 

Cennik
Rasy małe od 140 zł
Rasy średnie od 160 zł
Rady duże od 180 zł